وکیل طلاق توافقی در کرمان

وکیل طلاق توافقی در کرمان

معرفی بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمان

ایا شما به دنبال یک وکیل خبره و باتجربه برای طلاق توافقی میگردید؟

طلاق یک امری ناپسند در دین اسلام شناخته میشود اما به دلیل به وجود امدم مشکلات بسیار زیادی در یک زندگی زناشویی زوجین تصمیم به طلاق میگیرند، حال ما در اینجا قصد داریم تا بهترین وکیل طلاق توافقی که نوعی از انواع طلاق است را به شما معرفی کنیم همچنین سعی داریم در این مقاله شما را با هرآنچه در زمینه طلاق توافقی لازم است را آشنا کنیم.

اگر به هر دلیل تصمیم قطعی به جدایی داشتید بهترین گزینه در انواع طلاق، طلاق توافقی است. بدیهی است که احترام و کرامت زوجین بیشتر حفظ خواهد شد و عمرشان در دادگاه های خانواده و پرونده های فرسایشی تلف نخواهد شد. در این نوشته که توسط وکیل خانواده متخصص نگارش یافته، سعی شده است که همه توضیحات طلاق توافقی به صورت جامع پاسخ داده شود.

ضرورت داشتن یک وکیل برای طلاق توفقی :

برای انجام کارهای طلاق توافقی به بهترین شکل و در سریع ترین زمان بهتر است یک وکیل باتجربه در زمینه طلاق توافقی مشاوره بگیرید زیرا شما به تنهایی قادر به انجام تمامی روندهای قانونی این کار نخواهید بود و حتما به یک وکیل خوب در کرمان نیاز دارید.

در اینجا میخواهیم به مواردی اشاره کنیم که با داشتن یک وکیل طلاق در کرمان چه مزیتهایی برای شما خواهد داشت:

در صورت اختیار وکیل نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد در تمام مراحل طلاق توافقی دادگاه نیست.

برای کسانی که تا کنون با دادگاه سر و کار نداشته اند، گذشته از نا آگاهی نسبت به طلاق توافقی، استرس و اضطراب مواجه با قاضی و حضور در دادگاه وجود دارد. بدیهی است طرفی که وکیل اختیار کند دچار اینگونه اضطراب ها نخواهد شد.

عده ای از مردم با توجه به شخصیت، شغل و سایر مسایل معتقدند که اگر در مجتمع قضایی خصوصا دادگاه خانواده حضور پیدا کنند چه بسا که با شخص آشنا و یا از اقوام خود رو به رو شوند و این به زعم آن ها برای آبرویشان خوب نیست، گذشته از درست و غلط بودن این اعتقاد که جنبه شخصی دارد، بودن وکیل به جای موکل این مشکل را حل می کند.

بی شک یکی از آسانترین و سریعترین پرونده ها طلاق توافقی است، اهل فن می دانند در جای که توافق های زوجین زیاد، مدت دار و یا پیچیده است، نیاز به کسی است که از اطلاعات حقوقی کافی برخوردار باشد و به ظرایف و دقایق طلاق توافقی آگاه باشد. لذا توصیه بر این است که حتی الامکان در تمام مراحل از وکیل استفاده کنید. به نظر وکلای پارسای حتی اگر شخصی تمایل به حضور در دادگاه را دارد بهتر است وکیل خبره در کنار وی باشد.

انجام مراحل طلاق توافقی توسط وکیل به دلیل آشنا بودن به شعب دادگاه و رویه آن ها سریعتر خواهد بود.

به تجربه ثابت شده است و به کرات هم دیده ایم که چون در هنگام طلاق بین زن و شوهر و اطرافیان آن ها تنش وجود دارد، بگو مگو و احیانا درگیری بین زوجین و اطرافیان، در دفتر خدمات قضایی، جلسه مشاوره و دادگاه ایجاد می شود. بهتر است اگر تصمیم قطعی برای طلاق توافقی گرفته اید برای حفظ حرمت طرفین؛ جلوگیری از تنش و درگیری به وسیله وکیل خانواده طلاق توافقی را انجام دهید.

در هنگام طلاق بین بعضی از زوجین بی اعتمادی شدید وجود دارد و زوجین بیم آن را دارند که طرف مقابل اصطلاحا سر او کلاه بگذارد. برای جلوگیری از این موضوع، داشتن وکیل بهترین راه حل است.

parallax background

مدارک لازم برای طلاق توافقی در کرمان

اصل عقدنامه یا رونوشت آن. اگر به هر دلیل عقد نامه در دسترس نمی باشد یکی از زوجین می تواند در دفتر خانه ای که عقد نکاح را ثبت کرده اند و شماره آن در صفحه دوم شناسنامه نوشته شده است مراجعه کند و رونوشت عقد نامه را اخذ نماید. هزینه رونوشت سند ازدواج ۵۰ الی ۱۰۰ هزار تومان است.

شناسنامه زوجین

ترجیحا کارت ملی (البته اگر شماره ملی را داشته باشید نیازی به کارت ملی نیست اگرچه که بودن آن بهتر است)

در پرونده های وکالت در طلاق اصل وکالتنامه طلاق

چند پرسش و پاسخ در زمینه طلاق توافقی

1اگر زوجه دوشیزه باشد برای طلاق توافقی نیاز به اجازه پدر دارد؟
خیر تنها موردی که نیاز به اجازه پدر یا جد پدری دختر (دوشیزه) می باشد ازدواج اوست و مشمول طلاق حتی اگر زوجه تمام مهریه را بذل نماید، نمی شود.
2برای انجام مراحل طلاق توافقی از کجا باید شروع کنیم؟
پس از توافق زوجین بر جدایی از طریق طلاق توافقی با در دست داشتن مدارک مذکور، خودشان یا وکیلشان می بایستی به یکی از دفاتر خدمات قضایی برای ثبت دادخواست طلاق توافقی مراجعه کنند.
3طلاق توافقی از طریق وکالت در طلاق چگونه است؟
بر طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی حق طلاق با زوج (مرد) است ولی زوج می تواند با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی به هر کسی که تمایل داشته باشد (از جمله زوجه) وکالت در طلاق دهد. به عنوان مثال و آنچه که زیاد دیده می شود زوج به زوجه وکالت رسمی در طلاق یا حق توکیل به غیر می دهد که او بتواند بدون حضور زوج به راحتی طلاق بگیرد.
4اگر زوجین هر دو یا یکی از آن ها خارج از کشور باشند، طلاق توافقی به چه صورت انجام می شود؟
اگر زوجین هر دو یا یکی از آن ها خارج از کشور باشند و در خصوص طلاق توافقی و حقوق ناشی از زوجیت (مهریه، اجرت المثل، حضانت، جهیزیه) توافق داشته باشند. طرفی که خارج از کشور است می تواند وکالت در طلاق رسمی را که در یکی از سفارت خانه ها یا کنسولگری های ایران در خارج کشور تنظیم شده است را برای همسر یا یکی از معتمدین خود ارسال کند تا شخص مذکور در ایران برای او وکیل دادگستری اختیار کند.
5طلاق توافقی چه مدت طول می کشد؟
رویه دادگاه ها در خصوص شیوه رسیدگی و مدت زمان انجام مراحل یکسان نیست؛ نه تنها رویه شهرهای مختلف ایران که رویه شعبه های یک مجتمع قضایی نیز به دلیل سلایق گوناگون قضات و عدم شفافیت قانون، با هم تفاوت دارد اما وکلای خانواده ما به دلیل اشراف به مجتمع های قضایی کرمان و رویه قضات محترم، با توجه به تمایل زوجین، مراحل انجام طلاق را در چهار الی پنج روز کاری انجام خواهند داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت از طریق واتس اپ